Zimno?

3.02.2012
To dopiero była zima. W Gorcach, domek Muminków nad dachami świata.


Koleżanka z kraju ojców donosi, że za oknem jest -24,5, a przed oknem 11, bo szefowa zapomniała włączyć ogrzewanie. Nagotowała sobie herbaty. Do Fajrantu przetrwa w kurtce.

Tymczasem na Wyspach Brr...

Ogłoszono alarm pogodowy czerwony. W najbliższych dwudziestu czterech godzinach spodziewana jest fala zimna. Najniższa oczekiwana temperatura to -6 stopni.

Poranek. -2 stopnie w pełnym słońcu, błękitne jak nigdy niebo. Tubylcy na przystanku trzęsą się jak osiki. Magiczne zero przekroczone i nie trzeba udawać, że jest fine, choć zimno, ciemno i nie ma pracy. Co odważniejsi włożyli kurtki. Kobiety w czapach uszankach, krótkich puchówkach, kusych spódniczkach. Obcasy obowiązkowo, rajstop tradycyjnie brak. Reszta w febrze i cienkich T-shirtach.

- Co za okropna dziś pogoda! Jak zacznie śnieżyć, to nie wychodzę z domu.
- No, nie da się żyć. W ogóle z domu nie można wyjść, taki mróz. Idziesz dziś do pubu?
- Jak będzie padał śnieg, to nie ma mowy! W ogóle do samochodu nie wsiadam. 
- A wczoraj, jak się zgrzałam. Kupiłam orbitreka, wiesz. I ćwiczę od trzech dni systematycznie. Pierwszego dnia spaliłam 11 kilokalorii, drugiego 26, a wczoraj 48!
- A to dużo?
- To tyle co kromka chleba. Ale jestem z siebie dumna. No i od razu cieplej, że aż ogrzewania nie musiałam włączać.

U Bebe kaloryfery zaangażowane na pełny etat, a nieotynkowany dom emituje to ciepło w eter. Zamiast Wiewióra, w łóżku termofor, polar, długie spodnie, grube skarpety. Na głowie czapka, bo włosy stają z zimna na sztorc. W parku pustki. Bebe biegnie po zamarzniętych kałużach zapakowana w techniczny poliester. Cisza, jakby świat wstrzymał oddech pod obcą warstwą szronowego lukrem. W taką pogodę nawet wyspowe psy nie wychodzą na spacer.


°°° 
Konkursowe doniesienia: Nie ukrywam smutno mi. W kategorii blogi literackie już nie wygram. Pan Zygmunt Miłoszewski nominował inne blogi do nagrody głównej. Cieszę się bardzo, że w kategorii kultura nominowano Książki Zbójeckie. Danusiu, trzymam kciuki i zrób sobie na gali to zdjęcie z Żebrowskim, koniecznie!

Nie wszystko jednak stracone. Bebeluszek ma jeszcze szansę na tytuł Blog Blogerów. Dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu, blog Bebe jest na 6 miejscu w rankingu. Aż zaniemówiłam dziś z wrażenia. W kilka dni o dwadzieścia oczek do góry! Jesteście niesamowici. Dziękuję to tak mało. Teraz to tylko utrzymać do 7 lutego, czyli końca głosowania. Dacie radę? Wierzę w Was.


Wasze głosy są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek! Głosujcie, proszę.
8 komentarzy on "Zimno?"
 1. A ja nawet lubię mróz, a zimę to już w ogóle uwielbiam. Kochana, zdjęcie zrobię sobie na pewno i opowiem mu o tobie. Kto wie, może Skrzetuski zapragnie cię poznać? Ja wolę Bohuna:):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też! Ja też! Kocham taką zimę zimową, że aż szczypie w poliko i oddech zamarza. Tak było w tych Gorcach....pięknie! Bohun, Skrzetuski, a ja tam wolę Wiewióra z łysiną :D

   Usuń
  2. Ha! Udało się! Wysłałam - niedojda - maila, bo nie mogłam znależć miejsca do wpisywania komentarzy . Łolaboga. Uwaga na rury w wypiarskich domach,zamarzają często - dorysuj im może puchowe pierzynki? Domek Muminka piękny.
   Pozdrawiam, z mniejszym zamiłowaniem do mrozów.

   Usuń
 2. Brawo! Człowiek uczy się każdego dnia :) Z rurami masz rację. Rok temu zamarzła nam woda w toalecie...ekhem. To idę obtulać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy22:21

  W Londku zimno i basta. Wysiadam z pociągu i myślę: "Pogoda wprost na sanki". Zimno nawet w płaszczu wypchanym piórami gęsi.
  Trzym się ciepło. Nawet jak milczę, to i tak o Tobie myślę.
  Karo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to jak Polka! Puchówka od stóp po czubek głowy! Trzymaj się dzielnie w Wielkiej Stolycy! Mua!

   Usuń
 4. Anonimowy14:44

  Ta urocza tapeta i rysunki to Twoje bebe dzieło???? Pozdrawiam kirka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Zdjęcia, tapeta, rysunki. Wszystko moje.

   Usuń

Auto Post Signature

Auto Post Signature