Tajne Komplety #1

9.10.2016
https://makeartthatsells.com/courses/illustrating-childrens-book/

 Pozazdrościłam Kaczce i poszłam do szkoły drogi Narodzie. W przeciwieństwie do przedstawicielki drobiu świetnie się bawię. Jest nas w klasie jakieś dwieście osób. Codziennie rzucamy się w biel kartki i próbujemy pływać w tematach mniej lub bardziej sexy (co można podejrzeć na InstaBebeGramie, gdzie się bezwstydnie obnażam, czyli pozwalam zaglądać przez ramię w połowie roboty, nawet jak rysuję tematy mi tak obce, jak na przykład buty). I tak przez kolejne pięć tygodni, jeśli mi nerwów i Malibu nie zabraknie. 

Na warsztacie mam tekst o fenomenalnej Adzie Lovelace - pionierce w programowaniu komputerowym, którą to będę uwieczniać w formacie ilustracji książkowej dla dzieci. Proszę trzymać kciuki, a przynajmniej mieć nade mną litość. Poniżej co-niedzielna praca domowa, czyli pierwsze studium Ady L.
A tu Ada i jej obydwa starsze ja. Ada jako trzynastolatka bardzo chciała latać, stąd odpowiednie akcesoria. Mam też wrażenie, że gdyby mogła byłaby jedną z tych kobiet, które potrafią wyczarować misterny kok za pomocą ołówka.


C.d. nastąpi za tydzień.

p.s. Uczestników njuslettera uprasza się o zarezerwowanie sobie w najbliższym tygodniu kilku minut. Kolejny sekretnik już się dzierga!
12 komentarzy on "Tajne Komplety #1"
 1. jak pieknie! ja tez postanowilam w siebie zainwestowac zapisalam sie na kurs na uniwerystecie :) a co! niech sie ptactwo domowe cieszy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2016 rokiem działania! A nie mówiłam?!
   A jaki jaki kurs?! I czy już piłaś pierwsze studenckie piwo w tym roku akademickim?

   Usuń
  2. moja droga nie moge upajac sie piwem, bo karmie potomka :) kurs na UNED (hiszpanki uniwersytet na odleglosc czy jak zwal tak zwal) o tytule "zamien swoja pasje na prace". rok 2016 rokiem rodzenia, karmienia, dzialania, mozliwosci! matko! jeszce sie zapisalam na inne kursy...!!! moze w koncu rusze z kopyta jak rumak :)

   Usuń
  3. BEZalkoholowym! Przyznam się tu po cichutku, że tak długo nie piłam już z, że procentowe już mi nie smakuje.

   Tytuł kursu miejmy nadzieję proroczy! Trzymam kciuki! Szalona!
   wkładaj wkładaj do tego worka. W 2017 będziemy realizować. I smagać się wzajemnie bacikiem i marchewką.

   Usuń
 2. #psychofanka
  Uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. imaginuj sobie, jaka to byłaby frajda narysować cały poczet kobiet nauki!

   Usuń
 3. Brawo dla tej Pani! <3
  Ada w pilotce - powala!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to była kobieta z wyobraźnią! Myślę, że z Elli z "Up!" (po polsku chyba "Do góry") zaprzyjaźniłyby się od razu. Ta pilotka to ukłon w Elli stronę.

   Usuń
  2. Też o Elli pomyślałam ;) (po polsku "Odlot"). Niech wzlatuje! :)

   Usuń
  3. @Aga dzięki! Odlotowo! Nabieramy wiatru w czapki i lecimy z tym koksem. Zdania na tydzień numer dwa już przysłano, czas dziergać ;)

   Usuń
 4. Piękne; -) Ada rozkłada na zera i jedynki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 💙 💙 💙 Matematyczna poezjo Ty!

   Usuń

Auto Post Signature

Auto Post Signature