Kaczka z atrakcjami

29.07.2015
No i cóż, że minęły długie dni a nawet tygodnie od niektórych opisywanych tutaj wydarzeń. Całe szczęście blog żyje w innej czasoprzestrzeni, w przeciwieństwie do rzeczywistej, z Matką-Nowicjuszką zawsze kompatybilną.

°°°° ZATEM °°°°

Na początek zwierzę się: czerwienię się od ponad tygodnia [edit: a nawet dwóch], bo niejaka Natalia wydała nieprzyzwoitą sumę na moje guziko-przypinki. Fanfary, fajerwerki, fontanny szampana! Nie dość tego męża ma jeszcze bardziej bezpruderyjnego. Zobaczył był on landszaft zimowy na aukcyjnej sztaludze, wyciągną ostatnie drobne ze skarpety i włożył na stół tyle, że starczy z pewnością na śrubkę do turbodoładowacza Antoniego. Są wśród nas szaleńcy! Przyklejają się chętnie do rany i wlewają człowiekom otuchę za pazuchę. Uważajcie.

°°°
Mini-Kaczka czyli tak się pisze blogowe posty

Tymczasem bywałam u kaczki. Żadna to nowość. Nowością były atrakcje.... i tu wniosek na przyszłość: Nie narzekaj kaczce, że ci nie zapewnia atrakcji.

Zaczęło się od wizyty w przedszkolu Dyni, gdzie potknęłyśmy się o leżącego na dywanie Jacka Londona. Jack ma szczęście, że nie uczęszcza jeszcze do podstawówki, gdyż rzygając w tramwaju podwyższył swoje lokaty towarzyskie i zdobył tym samym rangę super-bohatera.

Wydarzenie to zrobiło wrażenie nie tylko na całej grupie Małpiatek, ale też na samej kaczce, która dnia następnego okupując dmuchany materac dla gości lub gospodarzy "z poświęcenia", przybrała pozycję Jacka Londona i oznajmiła gospodarstwu domowemu: "tak będę leżeć". Szybko kaczka stała się wydmuszką, którą przez następne dwie doby futrowaliśmy sucharami i colą. My, czyli Norweski i Bebe.

Dziatwa skakała nam po głowach, kruszyła dietetyczne wiktuały na wszystkie powierzchnie płaskie i wylewała sobie hektolitry coli do gardeł. W niedzielę los kaczki podzielił Norweski, a w poniedziałek wieczór ja. Wszyscy poniżej metra pięćdziesięciu ostali się w najlepszym zdrowiu, co jest dowodem na to, że był to wirus wysokogórski.

 Atrakcjom tym towarzyszyły liczne skutki uboczne, a dokładnie skrzyżowania:

Na pierwszym dane nam było doświadczyć:

Światowa premiera najnowszej książki Dyni

Na drugim rozstaju stała paczka od Ultramaryny "do rany przyłóż" Wasiuczyńskiej. Już nigdy posiedzenia w łazience nie będą takie same. Musicie wiedzieć, że w czynie społecznym Wasiuk wraz z mamą zbierają polskojęzyczną prasę "dla tych dziewczynek w Teutonii" i wysyłają periodyki za granicę [szalone! szalone!], żebyśmy tu z kaczką już kompletnie nie zdziczały. A przy okazji dorzucają drobiazgi. Raz słoik guzików dla Wiewióra, raz kołdrę, raz medale własnego wydziergu. I jak Wasiuka nie kochać*?

Przy trzecim skrzyżowaniu czekała na nas ekipa bloga Mama Jagody z mężem i ojcem w jednym, którego to jesteśmy wielkimi fankami [pozdrawiamy!] nie tylko dlatego, że dzielnie pchał wózek nasz przez całą Hauptstrasse w zenicie upałów. Była góra, widoki i najważniejsze dla Grudki doznania, które być może popchną ją do kariery w  geologii*, ogrodnictwie lub refleksologii:
 
p.s. matka czekoladowsza niż zawsze

Na czwartym rozstaju zbiegły się okoliczności i przypadki losowe. Rozkraczył się wagon linii pospiesznej. Jeden jedyny z całego taboru i oczywiście ten, w którym miałyśmy rezerwację. "Klima nie działa, proszę pani" - Konduktor rzucił na nas spoconym okiem i zaprowadził do pierwszej klasy. Nie protestowałam.

*Zupełnie bez związku przypomniało mi się, że jadałam w Fortnum & Mason lody (i to nie byle jakie, bo wymyślone tamże The Knickerbocker Glory) z damą, która od 35 lat bada ziemię pod i w londyńskim metrze.
10 komentarzy on "Kaczka z atrakcjami"
 1. Matka czekoladowsza, a Grudka różowsza :) (albo brzoskwiniowsza?)
  Choć współczuję przeżyć gastrycznych, opisane są tak, że właściwie zazdrościć by można ;). W takim towarzystwie nawet wirus niestraszny.
  Uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słońce to wróg numer jeden Grudki, ale to dziecko smagane wiejskim wiatrem takim co dorabia zdrowych rumieńców :)

   Z kaczką to i przy sucharze wesoło.
   Coli był ciągły deficyt, bo młodzież nam się przyssała.
   To kaczka zaczęła podawać wódkę "na odkażenie".

   Usuń
  2. Jest taki alkohol nie oceniony w takich przypadkach - wybaczcie ignorancję, nie wiem co nazwa a co marka ale na etykiecie stoi: Fernet Stock.
   Działa.

   Usuń
  3. Kaczka polewała zdaje się żubrówkę a może jegermeister.
   Ale (niestety) w ilościach homeopatycznych...zwłaszcza dla matki karmiącej buuuu!

   Usuń
  4. ...i może dlatego Norweski ozdrowiał w dobę, a mnie męczyło jeszcze 4 dni.

   Usuń
 2. Obstawiam, że Grudka może skłonić się ku archeologii albo za pomocą ojcowskich różdżek będzie szukać wody w Afryce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jarecka, Ty czarownico! Nieźle celujesz WSZAK Wiewiór z zawodu jest także Indiana Jonesem.

   Usuń
  2. Jak tylko zobaczyłam te nogi od razu wiedzialam, że pójdą w tym kierunku!

   Usuń
  3. Jarecka na proroka!
   Widzę Twoje wizytówki:

   "Jarecka - czyta z nóg".

   Usuń
 3. A na drugiej stronie wizytówki Jareckiej dużą złotą czcionkąi CYBORG.

  OdpowiedzUsuń

Auto Post Signature

Auto Post Signature